Haber Kaya

Japonya’da korkutan deprem için hazırlık yapılıyor

Japonya’da korkutan deprem için hukümet tarafından olası afetlere karşı hazırlık yapılıyor. Daha önce meydana gelen Tsunami ile birlikte 15 binden fazla Japon hayatını kaybetmişti.

Japonya’da korkutan deprem için hazırlık yapılıyor
Bu haber 23 Kasım 2016 - 20:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Japonya’da korkutan deprem için hukümet tarafından olası afetlere karşı hazırlık yapılıyor. Daha önce meydana gelen Tsunami ile birlikte 15 binden fazla Japon hayatını kaybetmişti. Bunun sonucunda ayrıca filmleri aratman görüntüler meydana geldi. Sokakları bir anda hızla akan kuvvetli bir okyanus görüntüsü sardı. Birçok ev ve bina okyanus ile birleşti. Bir zamanların çocukların bisiklete bindiği sokaklarda tekneler gezinir oldu. Japonya bu durumu yaşamamak için gerekli önlemleri alıyor. Depremin şiddetinin 7’den büyük olduğu biliniyor. İnsanlar ise çok daha kuralcı davranıyorlar. Japonya vatandaşları zaten bu konuda çok iyiler.

Yani disiplin ve kuralcı yaşamak onların işidir diyebiliriz. İnternette zaten konu ile ilgili çok daha detaylı bilgi bulunuyor ve aynı zamanda birçok kişi deprem sonucunda direkt olarak hazır sığınaklara giriş yapıyor ama Tsunami gibi tehlikeler olsa o sığınak onlara mezar olabilir. Bu yüzden Japonya konu ile ilgili olarak gerekli önlemleri alıyor ve deprem için hazırlık yapıyor. Bu durum sonucunda ortaya çıkan durumları da ayrıca sizde artık habekaya.com’da görebilirsiniz.

Japonya’da meydana gelen bu depremin diğer ülkelere sarkması bekleniyor. Bazı kısımlar ise sosyal medyada lafta bir teknolojinin sanal titreşimler ile depremler yarattığını söylüyor. Bu ne kadar gerçek bilmiyoruz ama depremler yüzünden artık çok korkar bir hale geldik. Türkiye’de bu tür olayların meydana gelmesi biraz zor ama uzman ekipler her zaman tetikte duruyorlar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER