Haber Kaya

Öğrenciler üniversitelerdeki ringlerden şikayetçiler!

Öğrenciler üniversitelerdeki ringlerden şikayetçiler çünkü büyük üniversitelerin kampüslerinde meydana gelen bu sorun kapsamında öğrenciler isyan ediyorlar.

Öğrenciler üniversitelerdeki ringlerden şikayetçiler!
Bu haber 04 Aralık 2016 - 16:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Öğrenciler üniversitelerdeki ringlerden şikayetçiler çünkü büyük üniversitelerin kampüslerinde meydana gelen bu sorun kapsamında öğrenciler isyan ediyorlar. Duruma örnek vermek gerekirse ele almak istediğimiz konulardan birisi genel olarak intrenetten duyduğumuz şeyler oluyor. Sosyal medya ve bloglarda söylenenlere göre üniversitelerde ring sorunu yaşanıyor. Ringlerin paralı olması en çok üstünde durulan konu oluyor. Bugün otobüslerin önemi çok fazladır ama öğrencilerin üstünde ticaret yapmak biraz yanlış oluyor diye düşünüyoruz. Üniversitelerde fakülteler arası binaların yeri ayrı olduğu gibi yemekhane ve sosyal tesisler gibi birçok alana ulaşmak yürümeyle saatler alabiliyor.

KAMPÜSLER ARASI RİNG DAHA PAHALI

Bu durumun sonucunda ise otobüsler kampüslerin içinde cirit atıyorlar. Kampüsler arası, fakülteler arası ve yemekhane gibi duraklar ile oldukça büyük bir hat olan kampüs otobüsleri öğrencilerin hayatını kurtarıyor. Bu durum sonucunda ayrıca ortaya çıkan birçok durum var. Örneğin ring otobüslerinin ücretli olması çok vahim bir durumdur çünkü öğrenciler derse yetişmek için bu otobüsü kullanmak zorundalar. İstanbul’da bir üniversitede ring servisleri 35 kuruştur ki bu sadece kampüs içi fiyatıdır. Bu fiyatı okul başlangıç ve bitişine vurduğumuzda ise İstanbul’da bir öğrenin 2 aylık yol parasının çıktığını söyleyebiliriz.

ÖĞRENCİLER RİNG SERVİSLERİ KULLANMAK ZORUNDA KALIYORLAR

İşte bu gibi durumları çok merak ettiğimiz gibi aynı zamanda öğrencilerin yaşadığı sıkıntıları anlıyor ve onlara destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Burada aslında öğrencilerin yürümesi de bir avantaj olabilir. Fakülteler arasındaki mesafe fazla olsa bile sizde yürüyebilir ve sağlıklı kalabilirsiniz. Çok vaktinizi almayacaktır ama yinede okulun içinde fazla vakit olmayan öğrenciler veya ders araları çok fazla olmayan öğrenciler kütüphane,yemekhane,teknopark gibi alanlara gidebilmek için otobüs kullanmak zorunda kalıyorlar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER