Haber Kaya

ÖSYM’den YGS Hakkında Önemli Açıklama

ÖSYM’den YGS Hakkında Önemli Açıklama
Bu haber 11 Mart 2017 - 23:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ÖSYM, YGS hakkında önemli bir açıklamada bulundu. Twitter’da  “#YgsNedenİptalOldu” etiketinin bulunması üzerine konuyla ilgili yapılan açıklamada ÖSYM’nin internet sitesi ya da twitter adresi dışında yer alan bilgilere itibar edilmemesi gerektiği belirtildi.

ÖSYM Açıklama

YGS için geri sayım başladı. Sınava girecek olan öğrencilerin heyecanlarının yüksek olduğu şu saatlerde Twitter üzerinden asılsız haberler yapıldı. Sınavın iptal olacağına yönelik yapılan açıklamalardan sonra ÖSYM konuyla ilgili açıklama yaptı. ÖSYM’nin resmi twitter hesabından yapılan açıklamadan sonra iddiaların boş ve asılsız olduğu anlaşıldı.

YGS Öncesi Ne Yemeli?

Sınavdan saatler önce kafein içeren içeceklerden uzak durmak, fazla çikolata tüketmemek, yağlı ve tatlı benzeri gıdalar kullanmamak öneriliyor. Kafeinin sınav stresini arttıracağını söyleyen uzmanlar, sınava girecek olan öğrencilerin beslenme alışkanlıklarının dışına çıkmamaları gerektiğini söylüyor. Ayrıca sınav öncesinde fast food benzeri yiyecekler tüketmemek, dışarıdan yemek yememek doğru bir tercih olabilir.

 YGS Kaç Saat Kaldı?

12 Mart saat 10:00’da başlayacak olan sınava yaklaşık 11 saat kaldı. Bu süre zarfı içerisinde uykunuzu tam almanız tavsiye ediliyor. 7-8 saatlik bir uyku sınav öncesinde yeterli. Ayrıca zihninizi yorabilecek faaliyetlerden uzak durmalı, motivasyonunuzu diri tutmalısınız.

YGS Sınav Süresi Kaç Dakika?

Sınav, 160 sorudan oluşuyor. 40 soru Türkçe, 40 soru matematik, 40 soru sosyal bilgiler (tarih, coğrafya, felsefe, din kültürü) ve 40 soruda fen Bilgisi (fizik, kimya, biyoloji) olarak dağılıyor. Sınav süresi ÖSYM tarafından her yıl olduğu gibi yine 160 dakika olarak belirlenmiş durumda.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER