Haber Kaya

Tersanelerde sürücüsüz gemiler yapılmaya başlanacak

Tersanelerde sürücüsüz gemiler yapılmaya başlanacak
Bu haber 25 Eylül 2016 - 17:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tersanelerde sürücüsüz gemiler yapılmaya başlanacak çünkü artık bu bir ihtiyaç haline geldi. Ülkemizde birçok ilimizde tersane bulunuyor ve buralarda üretim yapmak artık oldukça hızlandı. Hem milli projelerimiz hem de ticareti hayatta oldukça başarılı bir şekilde ilerleyen bu tersanelerde artık bazı robot teknolojilerinin ortaya çıkması gerekiyor. Örneğin denizden imalata yardımcı olacak otomatik çalışan bir bot sisteminin olması oldukça yararlı bir şey haline gelecektir.

Gemi yapımlarında en önemli şeylerden birisi aslında son anlardır. Geminin denize indirilmesi oldukça dikkat gerektiren bir şey olduğu gibi oldukça tarihi bir andır. Dolayısıyla denize yakın bir yerde yapılan deniz taşıtlarına denizden malzeme veya işçi taşınması gerekiyor. Çalışma alanında bazı ekipmanların ve vinç ayaklarının olmasından dolayı o alanda büyük bir şeylerin taşınması zor olabiliyor. Hem geminin uzak bölgelerine eşya taşınması bazen işkence haline gelebiliyor.

Bu bahsi geçen teknoloji ile birlikte artık denizden direkt olarak eşya taşınabilecek. Sürücüsüz gemiler yapılmaya başlanacak derken ele almak istediğimiz konu tam olarak buydu. İlerleyen günlerde elbette askeri alanda kullanmak üzere uzaktan kumanda edilebilen sürücüsüz gemilerin ve sahil güvenlik araçlarının yapılacağını tahmin edebiliyoruz. Yorumlarınızı hemen alttan yapabilirsiniz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER