Haber Kaya

Yeni eğitim sezonunda yeni uygulamalar hayata geçirilecek

Yeni eğitim sezonunda yeni uygulamalar hayata geçirilecek
Bu haber 20 Eylül 2016 - 8:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yeni eğitim sezonunda yeni uygulamalar hayata geçirilecek çünkü 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ders kitaplarında değişiklikler meydana geldi. Bu kitapların bazıları değişmedi ama bazılarında köklü değişiklikler meydana geldi. Yeni uygulamalara ayrıca okul saatlerinin de eklendiğini söyleyebiliriz. Ülkemizde artık saatler geri alınmayacak dolayısıyla ülkenin bazı şehirlerinde memurların çalışma saatleri değişiklik gösterecek. Bu çalışma saatlerinin değişmesinden okullarında etkileneceği düşünüyoruz. Sabah ve öğlenci sisteminin ortadan kaldırılması için ayrıca birçok okulun açılması hedefleniyor.

FETÖ terör örgütüne ait bütün dershane ve özel okullar kapatıldı. Onların yerine devlet okulları ve uygun görülen eğitim merkezleri açılacak. Bası paralel medya kuruluşları okulların açılış tarihinde bir değişiklik olacakları kulislerini ortaya atıp eğitim alanında yine bir kötülük yapmayı istediler ama maalesef bunu başaramadılar. Yetkililer okulların 19 Eylül tarihinde açılacağını söylediler. Dün ise okullar kapılarını yeni eğitim sezonu için açtı.

Dün okula yeni başlayan ve aynı zamanda ara tatil verip tekrar okula dönen öğrenciler vardı. Öğrencilerin daha rahat bir ulaşım sağlayabilmesi ve aynı zamanda trafiğin normal bir seyirde işlemesi için dün öğlene kadar toplu taşıma ücretsiz oldu. Bunun yanında İSPARK yine öğlene kadar ücretsiz oldu. Vatandaşlardan ise her ne kadar toplu taşıma kullanılması istesen de her Pazartesi olduğu gibi bazı bölgelerde trafik sıkıntısı yaşandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER