Haber Kaya

BM Genel Kurulu Erdoğan’ın sesiyle kendine geldi

BM Genel Kurulu Erdoğan’ın sesiyle kendine geldi
Bu haber 23 Eylül 2016 - 21:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BM Genel Kurulu Erdoğan’ın sesiyle kendine geldi çünkü dünyanın sorunlarına değinen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriye sorunlarını ele aldı. Dünyayı 5 ülkeye mahkum edemezsiniz diyen Erdoğan, dünyanın beşten büyük olduğunu söyledi. Türkiye’nin dünyanın en güçlü devletlerinden biri olduğu biliniyordu fakat dünyanın gözü önünde herkes bir kez daha bunu gördü. Ülkemizin askeri ve ekonomik alanda iyileştirmeler yaparak yoluna devam ettiğini söyleyebiliriz.

Ülkemize sığınan mültecilere ayrıca gerekli yardımların yapılmadığı BM kurulunda ele alındı. Ülkemizde şu ana kadar 12 milyar dolardan fazla harcama yapılarak mültecilerin bütün ihtiyaçları hemen karşılandı. Dünyadan ise yaklaşık olarak 500 milyon dolar yardım aldığı açıklandı. Bu rakamlara baktığımızda oldukça düşük bir yardım olduğu görebiliyoruz. Dolayısıyla Erdoğan çok doğru bir konuyu ele aldı ama bu konuşmadan sonra ülkelerin veya AB’nin yine yardım etmeyeceğini tahmin ediyoruz.

Türkiye’de ki mültecilerin dünyanın sorunu olduğunu söyleyen AB’ye üye ülkeler kapılarını mültecilere kapattı ve sınırlarda insan geçişlerini engelleyecek duvarlar inşa etmeye başladılar. Bu durumda batılı ülkelerin sözlerinin arkasında durmadığını gördük. Bölgede terör örgütleri eylemlerine devam ettiği gibi bu bölgelerde insanlar açlıktan ölecek duruma geldiler. Çok basit bir şekilde halledilecek sorunlar maalesef terör örgütleri ve destekçileri sayesinde mümkün olmuyor.  Recep Tayyip Erdoğan’ın BM güvenlik kurulunda ele aldığı konuları açıklamaya devam edeceğiz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER