Haber Kaya

Dolandırıcılardan dudak uçuklatan yöntem

Dolandırıcılardan dudak uçuklatan yöntem
Bu haber 24 Eylül 2016 - 18:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir çok insan telefonlarına gelen mesajlardan dolayı veya yapılan reklamlara inanıp attıkları adımlar sonrası dolandırıldıklarını öğrenip kendilerini en yakın polis karakoluna atıyorlar. Son zamanlarda bu sayılar gün geçtikçe artmakta ve her  an dolandırıcılar bu yöntemlerle bir masumu dolandırmaya çalışmaktadır. Her ne kadar polis ve devlet tarafından bilinçlendirilmeye çalışılsa da genellikle yaşlı insanlara uygulanan yöntemler tutuyor ve acı sonuçlar doğurabiliyor.

Şimdiye kadar bir çok insanı aynı yöntemlerle dolandıran suçluların yöntemleri genel olarak herkes tarafından bilinse de insanın başına gelince o kadar inandırıcı performanslar sergiliyorlar ki adeta inanmamak elde değil denecek bir hal alıyor. Dolandırıcılar ya telefonunuza polis adında mesajlar atıyor yada emniyet şubeden arıyorum diyerek banka hesabınızdan para çekmenizi istiyor. Şu unutulmamalıdır ki emniyet şubesi asla hesabınızdan para çekmenizi ve onlara vermenizi istemez. Arayan dolandırıcılar size ailenizin sesini bile dinlettirse onlara inanmayıp telefonu hemen kapatıp 155 polis imdat hattını arayarak olayı teyit ettirin.

DOLANDIRICILAR ÇAĞIR AÇIP KAPATACAK YÖNTEMLER SERGİLİYOR

Bir çok insanın vebalini alan ve o insanların dişinden tırnağından arttırarak kenarda köşede biriktirdikleri paraları ellerinden acımadan alan suçluların en gözde avları yaşlı ve yalnız tek başına yaşayan insanlar oluyor. Bu yüzden elinizden geldiğince insanlık vazifesi olarak çevremizde ki insanları bilinçlendirmeli ve bir gün olur da bu dolandırıcılar sizi ararsa hemen polisi arayarak durumu onlara anlatınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER