Haber Kaya

Fındık fiyatları Ordu halkını tedirgin ediyor

Fındık fiyatları Ordu halkını tedirgin ediyor çünkü daha önceden oldukça yüksek fiyatlara alıcısı olan fındığa artık alıcı bulunamıyor.

Fındık fiyatları Ordu halkını tedirgin ediyor
Bu haber 15 Aralık 2016 - 16:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fındık fiyatları Ordu halkını tedirgin ediyor çünkü daha önceden oldukça yüksek fiyatlara alıcısı olan fındığa artık alıcı bulunamıyor. Üreticiler zarar etmemek için geçen sene tüccarlara bıraktıkları fındık çuvallarına bu sene yeni çuvallar eklediler. Eğer sizde bu tarz yenilikleri merak ediyorsanız haberkaya.com’da bulunan gündem bölümüne bakabilirsiniz. Ordu fındık fiyatlarını araştırırken bir haftadır karşısına çıkan tek rakam 10.25 TL oluyor. Geçmişte oldukça büyük bir şeyler yaşamıştık.

Yaşananlara değinecek olursak sezon başında 10 TL altına gerileyen fındık fiyatları beklenildiği gibi artmaya başlamıştı ki şuan birçok şehirde fındığın fiyatı artış gösteriyor ama Ordu için aynı şeyi söylemek pek mümkün olmuyor. 10.25 TL’de sabit kalan kilo fiyatı serbest piyasada aynı şekilde ilerliyor. Tüketicinin üreticiye bir ders verdiği kulisler arasında yer alıyor.

FINDIK FİYATLARI ORDU HALKINI KORKUTMAYA BAŞLADI

Fındık ile geçim sağlayan yüzlerce aile var ve bu ailelerin köy yerlerinde yaşam sürdüğünü söylemek istiyoruz. Kışın hayatta kalmak için değişik besinler üreten bu muhteşem insanlar yazın fındıklarını topluyorlar. Kışın ise gübreler, ilaçlar derken birçok masraf yapılıyor. Fındık fiyatlarının Ordu’da artması birçok ailenin yüzünü güldürecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER