Haber Kaya

İstanbul havaray teknolojisi ile buluşacak

İstanbul havaray teknolojisi ile buluşacak çünkü artık ulaşım teknolojileri anlamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi gerçekten birçok alanda uzmanlaşmaya başladı.

İstanbul havaray teknolojisi ile buluşacak
Bu haber 17 Aralık 2016 - 17:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul havaray teknolojisi ile buluşacak çünkü artık ulaşım teknolojileri anlamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi gerçekten birçok alanda uzmanlaşmaya başladı. Özellikle ulaşım artık onların çözmesi gereken ilk şey oldu ve bu alanda mega projeler ortaya çıkarıyor. Salı günü Avrasya Tüneli açılıyor ve bu tünel ile trafiğin rahatlaması konusunda olumlu düşünülüyor.

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir için planlanan ilk havaray projesi gerçekten İstanbul’u bambaşka bir kent haline getirecek. Ulaşım anlamında devrim niteliğinde projelerin yapılması teknolojinin ilerlediğinden ziyade Türkiye’nin ne kadar büyüdüğünü gösteriyor. Bu alanda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Havaray ile bulaşacak İstanbul ise çok daha yaşanabilir bir şehir haline gelecek. Günümüzde trafik sıkıntısı İstanbul halkını kahrediyor. Bunun haricinde metro hatları ve diğer toplu ulaşım araçları oldukça dolu oluyor. Doluluk oranının bu kadar fazla olması gerçekten herkesi üzüyor. Havaray ile yer altında yaşanan bu sorunların bir kısmı yer üstüne çıkarak ulaşım hatlrında büyük bir rahatlama söz konusu olacaktır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER