Haber Kaya

MHP’de sular durulmuyor. 4 önemli isim daha ihraç edildi!

MHP’de sular durulmuyor. 4 önemli isim daha ihraç edildi!
Bu haber 10 Mart 2017 - 19:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

16 Nisan Anayasa değişikliği referandumu öncesinde MHP’de yine gündem ihraç! Peki MHP’den ihraç edilen milletvekilleri hangileri? İsmail Ok, Yusuf Halaçoğlu, Sinan Oğan ve Nuri Okutan’ın parti tüzüğünün 11,79 ve 81’inci maddeleri gerekçe gösterilerek ihraç edilmesi gündemin önemli başlıklarından biriydi.

Geçtiğimiz haftalarda tedbirli olarak kesin çıkarma istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilen ve aralarında Sinan Oğan’ın da bulunduğu 4 milletvekili, bugün gerçekleşen gizli oylamada parti tüzüğünün 78/4-(e) ve (h) uyarınca parti üyeliğinden ihraç edildi. Bu kararın ardından MHP’den ihraç edilen milletvekili sayısı 5’e yükseldi. Geçtiğimiz aylarda yine parti tüzüğünün aynı maddeleri gerekçe gösterilerek Ümit Özdağ’ın partiden ihraç edilmesine karar verilmişti.

 Yusuf Halaçoğlu sert çıktı!

Medyada MHP’deki ihraçlar konuşulurken Yusuf Halaçoğlu, Twitter hesabı üzerinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Açıklamada Habertürk tarafından çarşamba günü için programa davet edildiğini ancak yine daha sonra iptal edildiğini dile getiren Yusuf Halaçoğlu, Habertürk’e serzenişte bulundu. Yusuf Halaçoğlu tarafından atılan bu tweet, sosyal medyanın gündemine oturdu. Referandum öncesi yaşanan bu tarz gerilimlerin zaman zaman yeniden alevlenmesi muhtemel görünüyor. Bahse konu olan tweet:

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER