Haber Kaya

Referandum Süreci: Meral Akşener’in Toplantısına Saldırı

Referandum Süreci: Meral Akşener’in Toplantısına Saldırı
Bu haber 18 Mart 2017 - 23:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eski MHP milletvekili Meral Akşener’in konuşmacı olarak katıldığı ”Milli İradeye Saygı” adlı toplantıya 30-40 kişilik bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Polis saldırgan gruba müdahale etti.

Kocaeli Aydınlar Ocağı tarafından düzenlenen ”Milli İradeye Saygı” toplantısında gerilimli anlar yaşandı. Meral Akşener, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Ümit Küçükkaya, MHP’li eski ilçe yöneticileri ve bazı sivil örgütlerinin katıldığı toplantı dışarıdan gelen bir grubun saldırısına sahne oldu.

Referandumda ”hayır” kampanyasını yürüten eski MHP’li milletvekili ve yöneticiler, CHP’li isimlerle bir araya geldi. Toplantı öncesi salonda ve bahçede emniyet ekipleri bomba ihtimaline karşı geniş çaplı bir arama yaptı. Salona yerleştirilen sandalyelere Türk bayrakları asılırken, girişte dinleyicilere Ümit Özdağ tarafından hazırlanan ”Türk Milliyetçilerinden Başkanlığa Hayır” kitapçığı dağıtıldı.

OHAL ŞARTLARINDA REFERANDUMA GİDİLMEZ

Meral Akşener, referanduma dair önemli açıklamalarda bulundu. 16 Nisan tarihinde Türkiye’nin bekasının oylanacağını söyleyen Akşener, ”Biliyoruz ki sandalyelerin bekası oylanacak.” şeklinde konuştu. OHAL şartlarında bir referandum sürecine gidildiğini ifade eden Akşener, milli iradenin tecellisinin seçim olduğunu söyledi.

Akşener’in konuşması devam ederken dışarıdan gelen bir grup üzerinde ‘Meral Akşener hayır lokması’ yazan bir pankartı indirmek istedi. Salondakiler bu duruma karşı tepki gösterince alan bir anda karıştı. Polis hızlı bir şekilde iki grubun arasına girerek güvenliği sağlarken karşı grubun Akşener’in olduğu alana doğru ilerlemesine engel oldu.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER