Haber Kaya

Tayfun Talipoğlu Yaşamını Yitirdi

Tayfun Talipoğlu Yaşamını Yitirdi
Bu haber 21 Mart 2017 - 17:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gazeteci-yazar Tayfun Talipoğlu bugün saat 01:00 sıralarında fenalaşarak kalp krizi geçirdi. 1 saat boyunca uygulanan kalp masajına rağmen hayata döndürülemedi.

Güne üzücü bir haberle başladık. Gazeteci-yazar Tayfun Talipoğlu gece 01:00 sularında yaşamını yitirdi. Uzun yıllardır gazetecilikle uğraşan Talipoğlu, aynı zamanda seslendirdiği müziklerle gündeme geliyordu. Özel bir program dolayısıyla İzmir’e gelen ve arkadaşının evinde kalan ünlü gazeteci ani kalp krizi geçirerek yaşama veda etti.

Tayfun Talipoğlu’nun aniden fenalaşması üzerine arkadaşları sağlık ekiplerine haber verdi. İlk kalp masajı evde yapılırken ünlü gazeteci daha sonra  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Talipoğlu, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Tayfun Talipoğlu’nun naaşı hastaneden alınarak otopsi için  Adli Tıp Morgu’na götürüldü.

Ünlü gazetecinin oğlu Candaş Yalçın Talipoğlu Adli Tıp Kurumu önünde yaptığı açıklamada Talipoğlu’nun kalp krizi sonucunda vefat ettiği ve daha önce birçok kez kalp operasyonu geçirdiğini söyledi. Ayrıca Talipoğlu’nun geçirdiği üçüncü kalp krizi olduğunu ifade etti.

 Tayfun Talipoğlu Kimdir?

1962 yılında Kars’ta doğan Talipoğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi 1983 yılı mezunu. Gazetecilik kariyerine Milliyet gazetesinde muhabirlik yaparak başladı. Star ve ATV’de haber muhabirliği yaptı. Ve daha sonra ”Bam Teli” adlı ünlü programını hazırlarken aynı zamanda programın sunuculuğunu yaptı. ”Bam Teli” programı uzun yıllar sürerken gazetecilik dünyasında ön plana çıkmaya başladı. akvim, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet gazetelerinde köşe yazarlığı görevi üstlendi. Ve bugün saat 01:00 sularında henüz 55 yaşında yaşama gözlerini yumdu.

Kitapları: Benim Yolum, Ne Çoktular Ne Kadar Çocuktular, Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi, Çoluk Çocuk Yazıları, Eşekle Gelen Aydınlık

Müzik kariyeri: Seyyah ve Bam Teli Yol Müzikleri

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER