Haber Kaya

Her gün bir paket zehir

Her gün bir paket zehir
Bu haber 22 Eylül 2016 - 8:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Günümüzde kullanımı on yaşına kadar düşen sigaranın çevremizdekileri ve bizi olumsuz yönde etkilediğinin farkında olunması gerekmektedir. Dışarı çıkıp her hangi bir yere oturduğunuz da burnunuza sigara dumanın gelmediği bir yer bulmak adeta imkansız denecek kadar zor bir durum haline geldi peki bu durum karşısında biz kendimize düşen görevi üstleniyor muyuz yoksa ben o hatayı yaptım deyip kendimizden küçüklere sakın sen yapma zehir bu zehire para verilir mi diyenlerdeniz.

her-gun-bir-paket-zehir

Çevrenizde ki insanlara sigaranın zararlarından bahsederken eğer cebinizde çantanızda sigara bulunuyorsa emin olun ki dediğiniz ve verdiğiniz hiç bir öneri dinlenmeyecek bu durum karşısında yapılması gereken en önemli şey ilk önce bireyin kendinden başlaması gerekmektedir. Sigarasız bir yaşam için sigarayı bırakmalıyız. Sigara içen bir bireyin ortalama yaşantısı on sene düşmektedir ve yaşam kalitesi ise yarı yarıya inmektedir. Çevrenizde sigara içen insanları düşünün merdiven çıkamazlar yüzemezler her hangi bir spor dalında iyi olamazlar her an nefes nefese kalırlar ve bu durum karşısında genellikle verdikleri tepki ne olursa olsun hiç biri sigaraya suç atmazlar. Peki sigarayı suçlamak bu kadar zor mu olmalı kendimizi göz göre göre zehirlediğimiz bu dönemlerde sigarayı bırakmanın tek bir yolu vardır ertelemeyin ve sevdiklerinizi düşünün onlarla yaşamak istediğiniz anları hayal edin çünkü sigara o anlara düşman ve elinizde ki paketi hemen kırıp atın.

Sigarayı bırakan insanlara nasıl bırakıldığı sorulduğu zaman genellikle alınan cevap o an paketi cebimden attım ve bir daha almadım sizde onlardan biri olabilir ve çevrenize çocuklarınızı iyi örnekler olabilirsiniz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER