Haber Kaya

Kaya tuzuna Karatay’ın yorumu gecikmedi

Kaya tuzuna Karatay’ın yorumu gecikmedi
Bu haber 18 Eylül 2016 - 17:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sağlıklı besinler tüketmek isteyenler artık her geçen gün organik besinler bulmaya çalışıyorlar.  Dolayısıyla artık direk üreticiden ürünler almak bir bağımlılık haline gelmeye başladı. Kaya tuzu ise son yılların trend besini hale geldi. Toz halinde olan tuzu almak yerine kaya tuzu alıp sağlıklı beslenmek isteyenler insanlar çoğalmaya başladı. Bu durumun sebebi ise dünyadaki uzman kişiliklerin beyazlardan uzak durun tavsiyesidir. Sağlıklı beslenecekler için kaya tuzu kullanımı artmaya başladı. Bazıları paket halinde alınıyor, bazıları da ise direkt kaya halinde alıyor.

Canan Karatay ise kaya tuzu hakkında yorumlarını kamuoyu ile paylaştı. Tüketebileceğiniz kadar fazla tüketebilirsiniz. Dünyaca ünlü olan beslenme uzmanı Karatay’ın insanın ihtiyacı olan 92 mineralden yaklaşık olarak %85 kadarının kaya tuzunda olduğunu söylüyor. Sadece yemeklerde değil, gargara yaparak ve kaya tuzu banyo yaparak sizde bu muhteşem kaya tuzdan yararlanabilirsiniz. Hem organik olarak tuz ihtiyacınızı alıyor hem de insanın ihtiyacı olan mineralleri bu kayadan alabiliyorsunuz.

EVİN SAĞLIKÇISI KAYA TUZLU LAMBA OLABİLİR

Canan Karatay ayrıca kaya tuzunun tüketilmesini sadece yemeklerde değil her alanda kullanabileceğinizi söylüyor. İsterseniz banyo yaparken isterseniz de dişlerini fırçaladıktan sonra gargara olarak kullanılmasının yanında ayrıca evin bir köşesine koyarak lamba olarak kullanabilirsiniz. Böylece hem ışık ihtiyacını karşılayacak hem de ortama yaydığı buharı ile birlikte nefes açar, öksürükleri alır ve sağlıklı bir oda ortamı oluşturur.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER