Haber Kaya

Sağlıklı bir kış geçirmek için bol vitamin şart

Sağlıklı bir kış geçirmek için bol vitamin şart
Bu haber 24 Eylül 2016 - 19:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yaklaşan soğuk dönemlerle birlikte hasta olma korkusu bir çok insanı sarmaya başladı. Bu durum için alınması gereken önlemler aslında bir çok insan tarafından bilinse de uygulanmamaktadır. Son bahar ayına girilmesiyle birlikte hasta olmaya elverişli havalar oluşmaya başlasa da bu durum için alınabilecek basit ama etkili durumlar bulunmaktadır. Grip olmamak için alınması gereken en önemli vitamin C vitamini olduğu bilinse de bu vitamin yeteri kadar alınmadığı takdirde vücudumuzun direncine katkı sağlamamaktadır.

Kış ayların yaklaşmasıyla birlikte düzenli ve yeterli vitamin takviyesiyle tüm kışı hasta olmadan ve direncinizi kaybetmeden sağlam ve sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz. Son her gün mandalina, portakal, greyfurt veya limon gibi C vitamini bol ürünler tüketilirse vücudumuz yeterli vitamini elde edecektir. Pazarlarda satışa başlayan bu meyveler bir çok kişi tarafından sevilerek yense de bir çok insan bu meyvelerden uzak durarak zorlu kış ayları geçirmekte. Bu durum karşısında bu meyvelerden tüketmeyen insanlar bu takviyeleri doktor tavsiyesiyle vitamin ilaçlarından alabilirler.

SAĞLIKLI VE DİNÇ BİR KIŞ GEÇİRMEK İÇİN C VİTAMİNİ BOL MEYVELER TÜKETİLMELİDİR

Kış aylarında hastalıktan korunmak için yapılması gereken bir diğer olay ise hastalık belirtisi başladığı zaman  vakit kaybedilmeden bir doktora gidilmeli ve direnciniz tamamen düşmeden ilaç takviyeleriyle hastalık kolay ve hızlı bir şekilde atlatılabilir. Kış ayları gelmeden alınması gereken önlemleri almak kışın sizi büyük bir zahmetten yataklara düşmekten kurtara bilir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER