Haber Kaya

Aktarlarda lafta şifa veren 38 ürünün satışı yasaklandı

Aktarlarda lafta şifa veren 38 ürünün satışı yasaklandı
Bu haber 23 Eylül 2016 - 14:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aktarlarda lafta şifa veren 38 ürünün satışı yasaklandı ve artık bu tür yerlerde yasaklanan baharatları satanlara ağır cezalar uygulanacak. Lafta bu bitkilerin şifa verdiği söyleniyor ama tam tersine bazı insanları zehirleyen, bazı insanlarında damarlarının tıkanmasına sebep olan bazı ticaret ürünlerinin satışına yasak getirildi. Ülkemizde hastaneye gitmesi gereken her 10 hastadan biri maalesef bitkisel tedavi umudu ile laftan lafa bir yerlere gider. Genel olarak soluğu aktarlarda alır ve bitkisel ilaçlar yaparak iyileşmeye başlar. Bu saçmalığa dur demek için Sağlık Bakanlığı harekete geçti.

Bugün Türkiye’de hasta olan birinin kuşburnu, ıhlamur veya diğer tür bitkileri kullanarak bir çay veya yemek hazırlaması sağlığa zararından çok yararı olan bir şeydir. Zaten aktarlarda bu tür ürünlerinin satışı yasaklandı. Örnek vermek gerekirse tek başına kullanıldığında çok kötü şeylere sebep olabilecek bazı tür baharat ve bitkiler artık aktarlarda olmayacak. Hin yağı, kenevir, kendir, sedef otu, pire otu gibi saçma sapan isimlere sahip bu tür baharatların satışı yasaklandı.

Aktarlarda yasaklı olan ürünler hakkında çok daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.  Son olarak bahsetmek istediğimiz konulardan birisi ise elbette sizlere bahsetmek istediğimiz şey aktarlar yerine doktora gitmeniz gerektiğidir. Artık yeni bir yüzyılda yaşıyoruz ve bitkisel tedavilerin yerini tıp aldı. Daha fazla kötü şeyleri yaşamamak için bitkisel tedavi yerine doktorlara müracaat edin. Onlar sizin için en iyi olanı söyleyecektir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER