Haber Kaya

Binali Yıldırım Erzincan’da deri ceket ile görüntülendi

Binali Yıldırım Erzincan’da deri ceket ile görüntülendi
Bu haber 21 Eylül 2016 - 12:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde Erzincan’ın bir köyünde meydana gelen heyelanı yakından incelemek için olay yerine gitti. Olayı yaşayan kişilere geçmiş olsun dileklerini iletirken aynı zamanda olayın yaşandığı köy ile ilgili geniş bilgi aldı. Erzincan’a ziyarette bulunan Binali Yıldırım bu ziyarette deri ceket ile görüntülendi. Erzincan’ın Aşağı Sütlü köyünde meydana gelen heyelanda evi kullanılmaz hale gelen vatandaşların evine de giden Yıldırım’ı köye girişince köyde yaşayan vatandaşlar karşıladı.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM DERİ CEKET İLE OLAY YERİNE GİTTİ

Olay sonucunda birçok ev kullanılmaz hale geldi ama can kaybı olmadı. Başbakan Yıldırım ise bu konu ile ilgili olarak en büyük tesellinin can kaybı olmadığını söyledi. Meydana gelen heyelandan sonra binalarda, müstakil evlerde ve bazı kurumlarda çatlaklar meydana geldi. Kamu kurum ve kuruluşları ile valilik ile zor durumda olan vatandaşların günlük ihtiyaçları için köye konteyner getirildi. Burada heyelan mağduru köy sakinleri günlük ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Bahsi geçen yerlerin tadilat süreci bitene kadar mağdur vatandaşlar köye getirilen geçici barınaklarda yaşamlarını sürdürecekler.

Başbakan Binali Yıldırım ayrıca konteyner yaşam alanlarının bir kısmının getirildiğini ve daha da getirileceğini söyledi. Türkiye’nin güçlü bir devlet olduğunu sadece burada değil dünyanın çeşitli yerlerinde mağdur olan vatandaşlara yardımı esirgemediğini dile getiren Binali Yıldırım ayrıca deri ceketi ile dikkatleri üstüne çekti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER