Haber Kaya

Bingöl’de kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi

Bingöl Karlıova’da aşırı kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi. Öğrenciler haberi duyunca kendilerini sokaklara attılar. Detaylar haberimizde.

Bingöl’de kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi
Bu haber 04 Aralık 2016 - 19:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Karlıova’da aşırı kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi. Öğrenciler haberi duyunca kendilerini sokaklara attılar. Kar kalınlığının ise ciddi derecede büyümeye devam ettiğini söyleyebiliriz. Karın kalınlığının bir metreyi geçtiği ilçede yürümek değil dışarı çıkmak bile çok zor bir hale geldi. Okullar tatil edildi ama özel sektörde üretim ve mesai devam ediyor. Bu tatilden dolayı öğretmenlerde 2 gün boyunca dinlenecekler ama diğer memurlar iş başı yapacaklar. 2 gün boyunca resmi tatil ilan edilmediği için bu tatil sadece eğitim alanlarını ilgilendiriyor.

OKULLARIN TATİL OLDUĞU İLAN EDİLDİ

Bingöl’de zaten kış aylarında genel olarak bu tür tatiller meydana geliyor. Öğrenciler ise daha fazla ders çalışarak eksiklerini tamamlayacaklar. Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konu ile ilgili olarak Yarın ve Salı günü okulları tatil etti ve gerekli açıklamayı internet ve basın ile yayınladı. 1 metreyi aşan kar kalınlığı sebebiyle sürücülerin dikkat etmesi gerekiyor. Aslında sadece sürücülerin değil yaya olarak giden kişininde bu anlamda büyük dikkat içerisinde yol alması gerekiyor.

GEREKMEDİKÇE ÖZEL ARAÇ KULLANMAYIN

Belediye ekipleri ellerinden geleni yapıyorlar ama bazı kısımlarda meydana gelecek buzlanma ve aşırı dondan dolayı arabalarınız da güvenli sürüşü kaybedebilirsiniz. Kış lastiklerinizi takarak yola çıkın ve gerekmedikçe özel araçlarınızı kullanmayın. En azından ilçe içerisinde toplu taşıma kullanarak sizde yol alabilirsiniz. Böylece çok doğru bir davranış sergilemiş olacağınız gibi trafiğe karşı bir katkınız olmuş olur.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER