Haber Kaya

Cerablus halkı normal yaşantısına başladı

Cerablus halkı normal yaşantısına başladı
Bu haber 17 Eylül 2016 - 16:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cerablus’ta yaşam normale döndü diyebiliriz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin desteği ile terör örgütünden temizlenen sınırlarımızda Suriye halkı vatanlarına geri dönmeye  başladılar. Terörden dolayı ülkesini terk eden Suriye halkı Özgür Suriye Ordusu ve TSK’nın ortak çalışması ile Suriye’ye giriş yapmaya başladılar. Terör örgütleri artık haddini aşmış ve ülkenin sınırına kadar adım atmışlardı. Bunun farkına vatan Türkiye bir an önce operasyonlarına başladı ve Fırat Kalkanı olarak başlayan operasyonlar hız kazanarak yüzlerce köy tekrar Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolüne geçti.

Bu operasyonlardan sonra ise merak edilen konulardan birisi tekrar geri alınan bölgeleri kimin yöneteceği oldu. Türkiye bu yönde bir adım atarak daha önce bu bölgeleri kim yönetiyorsa tekrar onların bölgeyi ele alacağını dile getirdiler. Terör örgütleri Amerika’nın bayrakları ile kendilerini kalkan yapmaya devam ederken ÖSO birçok köyü ele geçirmeye devam ediyor. Konu ile ilgili olarak her gün oldukça büyük gelişmeler sürüyor.

Terör örgütünün dini, ırkı veya cinsiyeti yoktur. Daha önce YPG terör örgütü diyorduk fakat bazı ülkeler buna katılmayıp terör örgütü YPG güçlerine lojistik sağlamışlardı. Son teknoloji silahları terör örgütünün eline veren batı ülkeleri pişman olduklarını söylüyorlar. İlerleyen günlerde TSK merak edilen soruların cevabını verecektir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER