Haber Kaya

CIA neden niye Türkiye’den özür diledi? Son Dakika

CIA Türkiye’den neden özür diledi haberini merak edenler sitemize akın ediyorlar. Yıllar önce siyasi bir toplantıda ortaya atılan bir iddianın gerçek olmadığını yıllar sonra öğrenebilen CIA ülkemizden özür diledi.

CIA neden niye Türkiye’den özür diledi? Son Dakika
Bu haber 16 Aralık 2016 - 16:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CIA Türkiye’den neden özür diledi haberini merak edenler sitemize akın ediyorlar. Yıllar önce siyasi bir toplantıda ortaya atılan bir iddianın gerçek olmadığını yıllar sonra öğrenebilen CIA ülkemizden özür diledi. ABD’de ve dünyada büyük saygı gören CIA Türkiye’den özür diledi çünkü daha önce bizi DAEŞ terör örgütünden petrol aldığı için suçluyorlardı. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin 2 yıl önce yapılan BM toplantısı sırasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na, “Biz de DEAŞ’ten petrol aldığınızın bilgileri var” demesi üzerine aramızda bazı ilişkilerin hiç düzelmediğini anlamıştık.

Türkiye’ye karşı yapılan bu hareketleri unutmadık. Son dakika CIA Türkiye’den neden özür diledi haberinde ise sizlere konu ile ilgili olarak çok daha detaylı bir bilgi vereceğimizi söyledik. Yıllar geçti ama ortaya böyle bir iftira atan ABD’den hiçbir belge gösterilmedi. Ortaya atılan bu boş iftiradan sonra daha yeni özür dileme haberi geldi. CIA ise gündemde olan konuşmalara göre Türkiye’ye özür dileme mektubu gönderdi.

CİA TÜRKİYE’DEN NİYE ÖZÜR DİLEDİ?

John Kerry bunun üzerine bir kanıt çıkmayınca Çavuşoğlu’ndan özür diledi. CIA de resmi özür yazısını Türkiye’ye göndererek yaptığı özrü resmi hale getirdi. Yorum atarak haber hakkında yorumlarınızı dile getirebilirsiniz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER