Haber Kaya

ÖSO Suriye’yi TSK’nın desteği ile teröristlerden temizliyor

ÖSO Suriye’yi TSK’nın desteği ile teröristlerden temizliyor
Bu haber 23 Eylül 2016 - 22:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin Fırat Kalkanı Operasyonu oldukça başarılı oldu ve Cerablus artık güvenli bölge haline geldi. Sınır güvenliğimiz için çıktığımız bu yolda Suriye’li insanların umudu ve mazlumların umudu olduk. Özgür Suriye Ordusu ve TSK ilk olarak Cerablus’u teröristlerden temizledi. Bu temizliğin akabinden 20 binden fazla insan Cerablus’a akın etti. Terör örgütlerinin şehre yerleştirdiği bomba tuzakları ise çok kısa sürede teker teker yok edildi. Suriye sorunu sadece Türkiye’nin değil dünyanın sorunudur çünkü burada yetişen teröristler dünya tehdit ediyorlar.

Batılı ülkeler ise teröristlere silah göndermeye devam ediyorlar. Oldukça profesyonel silahların yanında ayrıca tanksavar gibi ileri teknoloji harp teknolojileri yine PYD gibi terör örgütlerinin eline geçiyor. ÖSO Suriye’yi TSK’nın desteği ile teröristlerden temizliyor ve toprakların asıl sahibi olan Suriye halkı kendi topraklarına geri dönüyor. Bununla birlikte kendi insanlarını mülteci konumuna getiren ve binlerce masumu öldüren şerefsizler halen rahat bir şekilde uyuyabiliyorlar. TSK’nın Özgür Suriye ordusuna olan desteği halen sürüyor.

ÖSO BİRLİKLERİ TSK DESTEĞİ İLE TERÖRİSTLERİ TEMİZİYOR

ÖSO birçok köyü ele geçirerek Suriye’yi tekrar güvenli bir hale getirmeyi planlıyor. Bugün Suriye’den kaçacak terör örgütlerine kim ev sahipliği yapacak oldukça merak ediyoruz. Amerika’dan bazıları Suriye’de bazı bölgelerin özerk olacağını söyledi ama söylediği ile kaldı. Buradaki yönetime ancak orada oturan insanlar karar verebilir. Terör örgütlerinin karargahlarına ülkelerin yıldızlı bayraklarının asılması ise aslında her şeyi ortaya koyuyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER