Haber Kaya

Türkiye’den diğer ülkelere TL teklifi

Türkiye’den diğer ülkelere TL teklifi gitti ve lakin ülkelerden henüz bir cevap gelmedi. Doların dünyada üstün rolünü kaybetmesi haberini okumadan geçmeyin.

Türkiye’den diğer ülkelere TL teklifi
Bu haber 04 Aralık 2016 - 9:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’den diğer ülkelere TL teklifi gitti ve lakin ülkelerden henüz bir cevap gelmedi. Doların dünyada üstün rolünü kaybetmesi ve ülkenin ekonomisini bertaraf etmemesi için ekonomi alanında değişiklikler devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Kaptan Ahmet Erdoğan Eğitim Külliyesi’nin açılışında konuyla ilgili detaylı bilgi vererek birçok ülkeye kendi paramız ile ticaret yapalım teklifinde bulunduğunu açıkladı. Teklifi kabul eden ülkeler ile birlikte artık aramızdaki pazarlık çok daha net olacak.

ÜLKELERİN KENDİ PARALARINA GÖRE TİCARET TEKLİF EDİLDİ

Örneğin Biz Rusya ile ticaret yaparken onlara Ruble olarak ödeme yapacağız. Onlarda bizden bir şey alırken bize TL olarak ödeme yapacaklar. Böylece paranın değeri çok daha fazla olacağı gibi aynı zamanda kendi paralarımızın değeri çok daha fazla artacak. Bugün birçok yabancı şirket halen neden dolar ile ticarete kalkıştığını halen bilmiyor. Sorduklarında ise global alana ayak uydurmak olarak söyleniyor ama aslında durum böyle değildir. Ekonomi alanında ülkemizdeki gelişmeleri takip etmeli ve hemen akabinde TL’ye olan ilgimizi artırmalıyız.

DOLAR YERİNE TL SAKLAMAK ÇOK DAHA MANTIKLI

Dolar yerine altına olan ilgi artmalıdır. Doları bozdurup altın almak çok daha akıllıca bir hareket olacağı gibi aynı zamanda birçok insanın da merak ettiği bu detaylar her alanda hepimizin merak ettiği bir detay olacak. Eğer sizde Türkiye’nin gelişmesini ve ekonomisinin iyileşmesini istiyorsanız bu haberi ciddiye alın ve yastık altındaki dolarları TL’ye çevirin. Bunun yanında tanıdıklarınıza da bu anlamda yardım edin.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER