Haber Kaya

Hayallerin gerçek olduğu teknolojiler

Hayallerin gerçek olduğu teknolojiler
Bu haber 23 Eylül 2016 - 12:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir çok insanın zamanında hayalini bile kuramadığı teknolojik cihazlar şuan günümüzde adeta yüzüne bakılmayan önemsenmeyen cihazlar olmaya başladı. Bu durum karşısında gelecekte bizi bekleyen teknolojik cihazların ne olacağı büyük bir merak konusu. Zamanında hayali bile kurulamayan telefonlar şuan adeta akıllı telefon olmadığı sürece insanlar tarafından yüzüne bakılmayacak bir hal aldı.

Zamanında çamaşır, bulaşık makinaları hayal edilirken şuan adeta her evde bulunan olmazsa olmaz ihtiyaçlar arasında bulunmaktadır. Günümüzde hepimizin aşağı yukarı evlerinde bulunan bilgisayarlar zamanında hiç kimsenin hayaline bile gelmeyecek kadar yüksek bir projeyken şuan bu hayaller üzerine neler geldi neler kuruldu. Gelecekte artık imkansız denecek olan hayaller adeta ışınlanma zamanda yolculuk klonlanma iken günümüzde bunlar hakkında hala çalışmalar yapıldı. Klonlanan koyunlar ışınlanmaya çalışılan nesneler gibi çalışmalar hala yapılmaya çalışılıyor. En büyük teknolojik gelişme ise organ nakli iken şuan vücudumuzun her hangi bir organı uygun donörler bulunduğu sürece gerçekleşe biliniyor.

HAYALİNİ KURDUĞUMUZ TEKNOLOJİLER ŞUAN ELLERİMİZDE DURUYOR

Gelecekti teknolojik gelişmeler şuan bir çok insan tarafından merak konusu olsa da bunları tahmin etmek pek zor gözükmüyor. Süper bilgisayarlar ile çok büyük bir gelişmeler bekleniyor. Son yapılan teknolojik gelişmeler bir çok yönden askeri açıdan geliştirilse de genel olarak bakıldığında insansız hava uçakları robot teknolojileri geleceğin bizi götüreceği noktaları gösteriyor. Bu konuda ki gelişmeler her geçen gün açığa çıkmakta ve her açıdan büyük bir ölçüde hızlı bir şekilde ilerleme sağlamaktadır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER