Haber Kaya

İhtiyacınıza göre alınması gereken bilgisayar

İhtiyacınıza göre alınması gereken bilgisayar
Bu haber 22 Eylül 2016 - 22:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir çok insanın merak ettiği sorulardan biri masaüstü mü yoksa dizüstü mü sorusunun cevabı aslında gayet çok basit. Siz bu bilgisayarı neden alıyorsunuz sorusunu kendi kendinize verebilirsiniz zaten yapmanız gereken seçim kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Teknoloji devrinde yaşıyor olsak da iki seçenek arasında büyük bir farklılık ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden dolayı ihtiyacınız olan cihazı ihtiyaçlarınıza göre belirlemeniz gerekmektedir.

İki cihaz arasında aslında ne kadar bakılırsa bakılsın özellik bakımından bir fark görülse de aslında iki cihaz arasında bir çok fark vardır. Bir dizüstü bilgisayarın belki özellikleri masaüstü bilgisayardan daha iyi gibi görünse de dizüstü cihazların hala en büyük sorunlarından biri olan ısınma sorunu halla tam anlamıyla giderilmiş değil. Dizüstü bilgisayarın en büyük avantajlarından biri olan taşınabilirlik olayı ne kadar cazip gelse de eğer performans gerektiren bir iş yapıyorsanız en kaliteli cihazı da alsanız bir masaüstü cihazı gibi verim alamıyorsunuz. Bunun başlıca nedenlerinden biri dizüstü cihazın ısınınca performansında bariz bir düşüş olması. Masaüstü bir bilgisayarda ise ısınma sorunu olmadığı için uzun süreli bir çalışma durumunda performans her zaman yüksek kalıyor olması. Bu yüzden dolayı yüksek performans isteyen işlerde masaüstü bilgisayarı tavsiye ediyoruz.

Yaptığınız iş eğer her an yanınızda bir bilgisayar olmasını gerektiriyor ise mecburen tek seçeneğiniz dizüstü cihaz oluyor. Bu durumda ise ev veya ofisinizde bir masaüstü cihaz tavsiye ediyoruz ki uzun süreli çalışmalarda işleminizi o cihazdan yaparsanız dizüstü cihazınızın ömrü iki katına çıkacaktır ve daha çok verim alacaksınız.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER