Haber Kaya

Kickstarter israfı önleyecek bir teknoloji geliştirdi

Kickstarter israfı önleyecek bir teknoloji geliştirdi
Bu haber 26 Eylül 2016 - 8:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kickstarter sadece bir musluk tasarımı ile israfı önleyecek bir teknoloji geliştirdi. Bu teknoloji ile el yıkarken, diş fırçalarken veya yüz yıkarken çok daha az su harcayacaksınız. Küresel ısınma gibi ciddi sorunların olduğu dünyada artık suyu çok daha dikkatli kullanmak gerekiyor. Bugün bazı ülkeler içme suyu sıkıntısı çekiyorken birçok alanda yeni şeyler üretmek hepimiz için iyi olacak. Aynı zamanda her alanda bu tür yeniliklere açık olmamız gerekiyor ve bu tür teknolojilere yatırım yapmamız gerekiyor.

Bazı kurumların daha iyi bir dünya için vakıflar kuruyor ve gelirlerinin bir kısmını bu vakıflarına hibe ediyorlar. Dolayısıyla günümüzde küresel ısınma, ozon tabakasının delinmesi veya buzulların erimesi gibi birçok büyük sıkıntının nedenini öğrenebiliyoruz. Güneş aslında çok zararlı bir şey ama bize aydınlık verdiği için onu seviyoruz. Karanlık aslında güzel bir şey değil ama uyuyup hayatta kalmamızı ve her gün yeni bir kafa ile güne başlamamıza neden oluyor.

EL YIKARKEN SU TASARRUFU SAĞLANACAK

Kickstarter ise geliştirdiği musluk teknolojisinde %95’ten daha fazla bir su tasarrufu sağladığını söylüyor. Musluğun satış fiyatının ise 170 TL olduğu söyleniyor. Yabancı kaynaklarda birçok yorum alan bu haber ülkemizde nasıl karşılanacak çok merak ediyoruz. Konu ile ilgili detaylar gelecek.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER