Haber Kaya

Cemaatlerden iptal kararı!

Cemaatlerden iptal kararı!
Bu haber 22 Aralık 2016 - 13:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin önde gelen cemaatleri sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları açıklamada, haftalık bazda yaptıkları sohbetleri bir süreliğine durdurma kararı aldıklarını açıkladı. Sohbetlerin neden durdurulduğuna ilişkin bilgi verilmedi. Ancak bir çok sosyal medya kullanıcısı olası bir saldırının olabileceği iddiasında bulundu.

İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi kurucusu İhsan Şenocak, İsmailağa Cemaati’nin önde gelenlerinden Cübbeli Ahmet Hoca olarak da bilinen Mahmut Ünlü ve Sosyal Doku Vakfı’nda Nurettin Yıldız bugün sosyal medya hesapları üzerinden cemaat üyeleri ile yapılan sohbetlerin geçici olarak durdurulduğunu açıkladı. Açıklamalarda herhangi ek bir bilgi verilmedi ancak iptaller sosyal medyada bir çok kullanıcının sorularına neden oldu. Kullanıcılar olası bir saldırı mı yoksa yılbaşı nedeniyle mi olduğuna dair bir çok soruya cevap aradı. Cemaatlerden ise konuya ilişkin herhangi bir bilgi gelmedi.

İhsan Şenocak yaptığı duyuruda, “Her pazar Fatih Camii’nde başlamış olduğumuz sohbetler durdurulmuştur. Bundan sonra yapılmayacaktır. Kardeşlerimize duyurulur.” ifadelerini kullanırken Nurettin Yıldız da “Pazar sohbetlerimize bir süre ara verilmiştir. 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle sadece internet üzerinde yayınlanmaya devam edilecektir.” açıklamasında bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER