Haber Kaya

İstanbul Esenyurt Nerede?

İstanbul’da bir semt olan Esenyurt’ta geçtiğimiz saatlerde Reina katliamcısı yakalandı. Olay sonucunda terörist ile birlikte aynı zamanda siyahi kadınlarda gözaltına alındı.

İstanbul Esenyurt Nerede?
Bu haber 17 Ocak 2017 - 8:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul’da bir semt olan Esenyurt’ta geçtiğimiz saatlerde Reina katliamcısı yakalandı. Olay sonucunda terörist ile birlikte aynı zamanda siyahi kadınlarda gözaltına alındı. Hücre evi olduğu tahmin edilen daire polisin çalışmaları ve aramaları sürüyor. Sağ olarak ele geçirilen Reina saldırganı ile olarak birçok bilgi ortaya çıkarılacak ama şuan için sorguya alınacak. Konuştuğunda ise birçok gerçek ortaya çıkacak. TÜRK polisinin bulduğu Reina saldırganı hakkında haberler gelecek.

Esenyurt, İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinin semtlerinden biriyken, 2008 yılında Kıraç beldesi ile birleştirilerek ilçe olmuştur. Esenyurt yerleşim yeri bütünü, Marmara bölgesinin Trakya alt bölgesinde, İstanbul Metropolitan alan sınırları içerisinde yer almaktadır.

Bu bölgenin doğusunda Küçükçekmece Gölü, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde Hoşdere mahallesi ve TEM Karayolu, güneyinde Firuzköy ve E-5 Karayolu bulunmaktadır. İlçede 13 sağlık ocağı 1 devlet hastanesi 1 kızılay hastanesi (kızılay hastanesi devlet hastanesi ek binası haline getirilmiştir) ve 1.000.000. m² şehir parkı bulunmaktadır.

İlçede güvenlik 1 haziran 2009 itibariyle polis teşkilatına geçmiştir. Emniyet müdürlüğü binası hazırlanmıştır. Esenyurt’un yüzölçümü 2.770 hektardır ve 1989 yılında belediye olma niteliği kazanmıştır. Belediye teşkilatının kurulmasıyla bölgede bir hizmet atağı başlatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER