Haber Kaya

İstanbulu beyaz görmeye sayılı zaman

Hava durumun yaptığı son açıklamaya göre ve havalarda ki değişimi göz önünde bulundurulunca beklenen karın dahada erken gelmesi bekleniyor. Son zamanlarda hava şartlarının ani olarak düşmesi ve yağmurlu rüzgarlı günlerin başlaması ile birlikte karın İstanbul’a düşmesi için sayılı zaman kaldı. Bu zaman dilimlerinde olabildiğince önlem almalı ve tedarikli olarak dışarı çıkılması gerekmektedir.

İstanbulu beyaz görmeye sayılı zaman
Bu haber 28 Kasım 2016 - 7:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hava durumun yaptığı son açıklamaya göre ve havalarda ki değişimi göz önünde bulundurulunca beklenen karın dahada erken gelmesi bekleniyor. Son zamanlarda hava şartlarının ani olarak düşmesi ve yağmurlu rüzgarlı günlerin başlaması ile birlikte karın İstanbul’a düşmesi için sayılı zaman kaldı. Bu zaman dilimlerinde olabildiğince önlem almalı ve tedarikli olarak dışarı çıkılması gerekmektedir. Beklenen karın Çarşamba günü yağması bekleniyor şimdiden bir çok kişi hazırlıklara başladı. Bir diğer önlem ise araç sahiplerinin hazırlıklı olması her sene karlı havalarda gerçekleşen kazalar hem maddi hemde manevi olarak bir çok kayba yol açıyor.

Son zamanlarda yapılan açıklamalara göre bir çok kaza şoförlerin dikkatsizce davranması ve karlı havalarda özellikle trafik tabelalarına uymaması sonucunda gerçekleşiyor. Devletin yetkili kurumları bu durumda elinden gelen her önlemi alsa da adeta bir çok kısım kurallara uymamak için her yolu deniyor ve bu olayların sonucu suçu olmayanlarda çekiyor. Uzmanlara göre havaların aniden soğumasından sonra alınması gereken bir diğer önlem ise hasta olmamak için olabildiğince ‘C’ vitamini bol olan meyveler tüketmekten geçtiğini söylüyorlar. Bu durum karşısında kış boyu evde eksik olaması gereken meyvelerin başında Mandilina ve Portakal geliyor.

Kış aylarında ve karlı havalarda uzun yol veya işi gereği uzun mesafe yürümesi gereken insanlar olabildiğince burunlarından nefes almaları gerekmektedir. Ağızdan alınan nefes grip olunmasının başında gelen en büyük etkenlerden bir kaçı olarak gösteriliyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER