Haber Kaya

Çevremizi saran inşaatların duracağı yok gibi

Çevremizi saran inşaatların duracağı yok gibi
Bu haber 23 Eylül 2016 - 18:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kafamızı camdan çıkarıp sağa sola baktığımız vakit çalışan bir iş makinesi yada yıkılan bir bina görmeye alışır bir hal aldık. Son dönemlerin en büyük atılım yapıldığı inşaat sektörü bu hızla büyümeye devam ederse ileride müstakil ev göremeyecek bir hal alacak. Bu konu hakkında yapılan çalışmalar bulunmakta. Yapılan inşaatların en büyük yararı çevre düzenlemesi ve büyük şehirlerde devletin getirdiği yasa ile her binanın park bölgesi bulunma zorunluluğu yol kenarına park edilmiş araçları görmemizi azaltacak ve yolların daralmasına sebep olan araçların artık binaların park alanlarında olmasını sağlayacak.

Yeni yapılan binaların bir diğer artısı ise depreme dayanıklı olması ve yeni sistemlerin en güvenilir şekilde döşenmesi oluyor. Yakın tarihte yaşanan Van depreminin ardından bir çok insan zor durumda kaldı ve bunun önüne geçilmesi için devlet bir çok yeniliğe yol açtı. Bunlardan bir kaçı depreme dayanıklı olmayan binaların devlet tarafından desteli yıkımı ve temel açımı ve çok düşün faiz miktarıyla kredi verimi gerçekleşti. Bu durum karşısında bir çok insan bu son yeniliklerle kendi binalarını yıkıp yeniden çıkma kararı aldı bu da arsalarına yabancı ev sahiplerini sokmak istemeyen bir çok insan tarafından adeta hevesle karşılandı.

ÇEVREMİZİ SARAN İNŞAATLARIN UZUN BİR SÜRE DAHA DURACAĞI YOK GİBİ

İnşaat sektörü bir çok açıdan gelişmekte ve adeta artık bir arsa değil gökyüzünden yer satmaya kiralanmaya başlandı diyebiliriz. Yapılan yeni binalar o kadar yüksek ki aşağıda yukarı doğru bakıldığı zaman baş dönmesine sebep oluyor. Ülkemizde her açıdan artışta olan refah seviyesi inşaat sektöründe de bariz bir şekilde ilerleyiş gösteriyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER