Haber Kaya

Bu hafta kar yağışı bekleniyor

Bu hafta yurdun bazı kesimlerinde rüzgar ama bazı kesimlerinde de kar bekleniyor. Ülkenin beklediği haber gerçekten bizleri şaşırttı diyebiliriz.

Bu hafta kar yağışı bekleniyor
Bu haber 21 Kasım 2016 - 8:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu hafta yurdun bazı kesimlerinde rüzgar ama bazı kesimlerinde de kar bekleniyor. Ülkenin beklediği haber gerçekten bizleri şaşırttı diyebiliriz. Bunun yanında ayrıca birçok kişinin de merak ettiği kış lastiği almanın zamanı geldi mi sorusuna da bu haber ile cevap vermiş olalım. Artık arabalara kış lastiği takmanın zamanı geldi diyebiliriz. Sizde yaşamınızda özel arabanızla seyahat ediyorsanız kesinlikle bu duruma özen gösterin. Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava içinde bulunduğumuz bugünlerde etkisini kaybetti. Bu hafta boyunca sıcakların normal derecede seyretmesi ama haftanın bitmesine yakın tekrardan soğuk havanın yüzünü göstermesi bekleniyor.

VATANDAŞLAR DİKKATLİ OLMALI

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte birçok alanda ortaya çıkan sorun herkesin hayatını felç edecek. Özellikle köprü ve kavşaklarda arabaların dikkat etmesi gerekiyor çünkü buzlanma tehlikesi ile karşı karşıya gelinebilir. Bunun yanında ayrıca vatandaşlar yolda yürürken ve kaldırımda bulunurken bastıkları yere dikkat etmesi gerekiyor. Bunun haricinde Google ve Yandex gibi girişimlerde günlük olarak hava durumunu takip edebilir ve buna göre hareket edebilirler.

Bunun sonucunda ayrıca sizlere söylemek istediğimiz en önemli şeylerden birisi kesinlikle ayakkabılar olacaktır. Bugün ayakkabıya 100 TL üstü para vermem diyen herkes kesinlikle soğuk havalarda farkı hissedecektir. Özellikle kaygan zeminde tabanların oldukça önemli olduğunu da söylemek gerekiyor. Bu duruma dikkat etmenizi öneriyoruz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER